Olimpiade Scolare

Olimpiada Nationala de Limbi Clasice – limba latina

latinaFelicitari elevilor pentru rezultatele obținute la Olimpiada Nationala de Limbi Clasice – limba latina, desfasurata la Pitesti, in perioada 19-22 aprilie 2016.

Calin Sara – premiul al II-lea,
Antonia Ene – premiul special,
Darius Stănescu – premiul special.

Profesor coordonator , Gheorghiu Luminita

25 Apr 2016

CERTAMEN OVIDIANUM – ETAPA PE MUNICIPIU

paz_y_amistad_(191)

Felicitari elevilor pentru rezultatele obținute la ”CERTMEN OVIDIANUM – MUNICIPIU ”, calificați la faza națională

Clasa a-IX-a Călin Sara  și Ene Antonia premiul al-II-lea

Clasa a-X-a Stănescu Darius  premiul al-III-lea

Clasa a-XI-a Chiurciu Maria premiul I

Clasa a-XII-a Andrei Daniela permiul I și Crăciun Maria premiul al-II-lea

 

04 Apr 2016

Olimpiada de limbi clasice -Limba Latină

latina

Felicitari elevilor pentru rezultatele obținute la Olimpiada de limbi clasice – Limba Latina faza pe sector și cea pe municipiu.

Călin Sara clasa a-IX-a premiul I (sector), premiul II (municipiu)

Ene Antonia clasa a-IX-a premiul II (sector), premiul II (municipiu)

Stănescu Darius clasa a-X-a premiul I (sector), premiul I (municipiu)

Profesor coordonator , Gheorghiu Luminita

01 Mar 2016

REZULTATELE CONCURSULUI DE MATEMATICĂ APLICATĂ ”ADOLF HAIMOVICI”

mate

În perioada 1-3 mai 2015, s-a desfășurat Concursul de matematică aplicată ” Adolf Haimovici”, faza națională, ediția a- XIX-a . Cu acestă ocazie felicităm toți participanții, aceștia obținând rezultate remarcabile.

NUME ȘI PRENUME CLASA PROFESOR COORDONATOR PREMIUL OBȚINUT

CHIRU CĂTĂLIN MIHAIL

 a- IX-a ȚECA MIRCEA PREMIUL II
BUCUR MIHAELA ANDREEA a- X-a ȚECA MIRCEA PREMIUL III
SAVASTRE MIHAI a- IX-a RADU CRISTIAN MENȚIUNE
UNGUREANU ELENA ALEXANDRA a- IX-a ȚECA MIRCEA MENȚIUNE

07 Mai 2015

OLIMPIADA NAȚIONALĂ

graduation cap diploma isolated on a white background

 

FELICITĂRI TUTUROR PARTICIPANȚILOR LA ETAPA NAȚIONALĂ A OLIMPIADELOR, ÎN SPECIAL ELEVILOR :

 

 

OLIMPIADA NUME ȘI PRENUME CLASA PROFESOR COORDONATOR PREMIUL OBȚINUT
LIMBA ȘI LIT. ROMÂNĂ MOCANU IOANA a-XII-a PAȘCANU PETRUȚA PREMIU SPECIAL
MATEMATICĂ PANAITESCU LIESS MICHAEL-ANDREI a-XI-a DILIMOȚ-NIȚĂ VASILE MEDALIA DE ARGINT
ISTORIE CATALAN MATEI a-XI-a RIGLER PAULA PREMIUL I
CHIMIE BUCUR MIHAELA ANDREEA a-X-a IORDACHE ELENA PREMIUL SPECIAL
BIOLOGIE NICHITA ADRIANA MONICA a-XI-a BĂEȚICA GEORGETA PREMIUL III
LIMBA LATINĂ STĂNESCU DARIUS a-IX-a GHEORGHIU LUMINIȚA PREMIUL SPECIAL
LIMBA LATINĂ CRĂCIUN MARIA DOINA a-XI-a GHEORGHIU LUMINIȚA PREMIUL SPECIAL
LIMBA LATINĂ CHIURCIU MARIA a-X-a GHEORGHIU LUMINIȚA PREMIUL SPECIAL

 

 

17 Apr 2015